TEKMA

TMO - Büyük Logo

Diadicator Kullanım Kılavuzu için tıklayın
 

 

Diadicator Dijital Tren Teker Çap ölçüm Cihazı

Diadicator EZB ve EHB serisi elektronik teker çap ölçme cihazı, tren tekerlek takımlarının muayenesi, bakımı, onarımı, işlenmesi veya imalatı esnasında tren, yolcu treni, yük treni, yüksek hızlı tren, metro ve tramvay gibi demiryolu ulaşım araçlarının tekerlek yuvarlanma daire çapını ölçmek için tasarlanmıştır. Böylelikle aşınma miktarları kontrol edebilir, raporlanabilir, bakım planlanabilir ve önlem alınabilir.

Diadicator ile zor koşullarda bile tekerlek takımını dışarı çıkarmadan doğrudan vagon üzerinde ve hiçbir şekilde teker sökme işlemi yapılmadan ve tam tekerlek kapsamına gerek duyulmadan, hızlı ve kolay bir şekilde ölçme yapılabilir.

Diadicator üzerinde haraketli tutucu bileşenleri yoktur. Kolayca monte edilebilir, kullanılabilir ve kolayca sökülebilir.
Diadicator, birkaç saniye içinde tekerlek çap ölçümünü hassas bir şekilde hesaplar ve ölçüm sonucunu ekranda gösterir.

Opsiyon yazılım ve tablet ile vagon numaraları ve teker numaraları gibi bilgileri adresleyebilir, grafiksel olarak raporlayabilir, ölçüm sonuçlarıyla birlikte e-posta olarak paylaşabilirsiniz. Bu opsiyon yazılıma ait olan grafiksel ekran üzerinde ölçülerin referans dahilinde olup olmadığı, kırmızı ve yeşil olarak işaretlenmiş olarak görürsünüz. İlgili referans aralıkları operatör tarafından ayarlanabilir ve değiştirilebilir.

EZB Serisi 250 mm bilye temas noktası aralığına sahiptir

EHB Serisi 200 mm bilye temas noktası aralığına sahiptir

WhatsApp